Nábytek

Nábytek: pojďte bydlet lépe než doposud

Právě nábytek dokáže nejrychleji, a v podstatě i nejlevněji, změnit naše bydlení. Mnohdy nepotřebujeme drahé rekonstrukce, ani se dokonce nemusíme pouštět do novostavby. Kdo chce bydlet lépe, vyhovuje mu jiný styl zařízení než podědil, či prostě jenom touží po změně, měl by v první řadě sáhnout po méně radikálním řešení než je hypotéka. Zkuste začít tím, že si pořídíte nový nábytek. Co dělat, když na něj prostě nemáte příliš peněz? Podívejte se nejdříve, co umí nabídnout nejlevnější nábytek, a vyberte si z něj to nejlepší. Uvidíte, že i za pár korun si svedete pořídit zajímavé kousky. Věříme, že vám s tím pomůže právě náš vyhledávač nábytku.

Nábytek, který vám nabídne to, co hledáte

Preference každého z nás jsou odlišné. Někdo hledáme luxusní nábytek, který se to o sobě nestydí říkat. Jiní z nás saháme výhradně po kvalitních designových kouscích. Milujeme taktéž bytelný nábytek, který vydrží. Nebo naopak hledáme nejlevnější nábytek, třeba jen na krátké uspokojení našich potřeb, než se přestěhujeme do nového, či najdeme konečně to pravé zařízení, za které jsme ochotni dát více. Mnohdy zařizujeme doslova holobyt, který ještě navíc splácíme, a to pak musíme skutečně šetřit každou korunu. A právě když hledáme nejlevější nábytek, potřebujeme mít přehled v online nabídce. Tu vám dáme u nás, na portálu Domovnakupu.cz. Které typy nábytku se u nás hledají nejčastěji? Pojďte se podívat na to, s výběrem čeho vám dokáže náš vyhledávač nábytku a katalog v jednom poradit nejlépe.

Komoda je dnes nejuniverzálnějším kusem nábytku

Přibyly do ložnic, kde do nich ukládáme oblečení, ložní prádlo i deky. Nechybí v obývacích pokojích, ve kterých slouží jako univerzální odkládací prostor poté, co z nich vymizely masivní obývákové stěny. Najdeme je v jídelnách a kuchyních, kde do nich ukládáme suché trvanlivé potraviny, ale i různé kuchyňské náčiní, přístroje, dortové formy, pytle a sáčky, utěrky a houbičky na nádobí… Ten seznam je skutečně hodně dlouhý. V dětských a studenských pokojích jsou komody opět multifunkčním nábytkem pro ukládaní oblečení, kancelářských a školních pomůcek, hobby i sportovních potřeb. Nakonec je tady předsíň, do které se komody rovněž propracovaly. To proto, abyste měli po ruce kabelku a tašku, vždy našli svoji čepici a rukavice, i třeba krém na boty. Nábytek do předsíně je dnes promyšlený natolik, že i na malém prostoru dokáže nabídnout obrovské množství úložných prostor.

Komody mohou mít podobu skříněk, nebo být se zásuvkami. Právě zásuvkové komody jsou i přes svoji o něco vyšší cenu zcela nejoblíbenějšími. A proč vlastně tento kus nábytku tolik milujeme? Kdysi byla komoda spíše nahodilým kusem nábytku v domácnostech. Dnes se stala něčím, co vnáší do našich domovů systém, pořádek, ale i design. Je to právě komoda, která přinese i do poměrně nudného zařízení známý wow efekt. Velice často totiž vsadíme na komodu, která je doopravdy nepřehlédnutelným designovým kouskem. Takže zatímco nám levná komoda pomůže uklidit, ta drahá, designová, z nás dělá znalce designu a bytové architektury.

 

Pohovky přináší do bydlení relaxační zóny

Ano, sedací souprava byla vždy neoddělitelnou součástí obývacích pokojů. Ale nyní se objevuje i v jiných pokojích. Zejména ve velkometrážních bytech a v rodinných domech najdete pohovku bez problémů v ložnici. Bývá dokonce součástí velkých předsíní, čímž jim dodává noblesu. Na druhou stranu jsou pak pohovky velice vkusným řešením pro menší obývací pokoje, kam se s velkou sedací soupravou do L či do U, která je dnes tak módní, nemáme sebemenší šanci vejít. Koupit se dají i praktické rozkládací pohovky. Ty jsou pak řešením ve chvíli, kdy u nás zůstanou přespat přátelé, když se staví na pár dnů rodina, nebo postě poté, co jsme se nastěhovali do malé garsonky a pohovka musí sloužit jako sezení i postel současně. Rozkládací pohovka každodenní spaní umožňuje obvykle zcela bez kompromisů.

Velká sedačka do obýváků propojených s kuchyní

Pokud jde o sedací soupravy, hitem pro dnešní nejoblíbenější řešení prostoru, kterým je kuchyň propojena s obývacím prostorem, případně též s jídelnou, je rohová sedací souprava v provedení jako rozkládací sedačka. I v tom největším bytě totiž oceníme mít další místo na spaní. Hodí se při návštěvách, pokud máme doma miminko a zrovna mu rostou zoubky, nebo když se u nás na výpomoc usadí na delší čas babička.

Vybrat vhodný koupelnový nábytek vyžaduje hodně přemýšlení

Mnohdy jej musíme napasovat do prostoru, který v koupelně máme, doslova na milimetry. Přitom asi žádná koupelna není dost velká na to, abychom do ní měli možnost dát skutečně vše, co by se nám líbilo. Právě kvůli tomu, že je koupelna co do prostoru velice omezeným místem, musíme správně vybírat nábytek. Nestačí vejít do obchodu a koupit nejméně ošklivý koupelnový nábytek, který tam mají. Nebo ten nejlevnější. U zařizování koupelny je dobré vědět, co vše v ní potřebujeme uložit, kolik k tomu musíme mít místa, a jestli jej nebudeme potřebovat časem více. Všemožné hygienické potřeby, šminky, ručníky, různé kosmetické přístroje – to vše chce nějak ukrýt a vhodný koupelnový nábytek si z toho rozhodně těžkou hlavu dělat nebude.

Moderní koupelnové úložné skříňky musí nabídnout dokonce takové vychytávky, jako je členitý prostor pro ukládání make-upu a líčidel. Často po nich chceme možnost bezpečně schovat léky před dětmi, nebo se snadno proměnit na přebalovací pult. Hitem jsou žebříky na ručníky, ale i stylové žebříkové police. Do koupelen se hodí i štokrlata pro menší členy domácnosti a samozřejmě vhodné koupelnové osvětlení, abychom byli schopni posoudit, jestli nám to sluší, nebo s sebou musíme začít konečně něco dělat.

Speciální kapitolou je dětský nábytek

Ani rostoucí dětský nábytek totiž nedokáže dětský pokojík zařídit finálně. Potřeby dětí se mění. Už jen to, že rostou, se projevuje nutností pravidelně měnit nábytek. Zatímco menší děti potřebují větší plochu na hraní a jednoduché úložné bedny na hračky, starší děti ocení více prostoru pro sportovní potřeby či knihovnu. Z dětské postýlky dítě vyroste kolem třetího roku a potřebuje běžnou postel. Pokud máte více dětí v jednom dětském pokojíku, pravděpodobně to vyřešíte patrovou postelí. Kdo chce dítě okouzlit, ten k hornímu patru přidá skluzavku a dolní předělá na opevněný hrad.

Nepodceňujte ani zahradní nábytek – zahrada je druhým obývacím pokojem

Máte to štěstí, že bydlíte v rodinném domku se zahradou? Pokud jste to ještě neudělali, proměňte ji na druhý obývací pokoj. Jestliže si pořídíte vhodný zahradní nábytek, v létě už nebudete chtít sedávat a jíst nikde jinde. Podobně na tom jsme v případě, když máme byt s velkou terasou. Prostor, vzduch, absence čtyř stěn – to vše milujeme. A jak si lásku k posezení na zahradě nepokazit?

Snažte se pořídit si bezúdržbový nábytek. Což samozřejmě neznamená skončit u levného a nevzhledného plastu. Kvalitní zahradní nábytek z hliníku dnes designem předčí i luxusní dřevěný zahradní nábytek. Velkým hitem je ratanový nábytek. Pro venkovní prostředí je ale výhodnější umělý ratan než ten přírodní. Pokud si na zahradu pořídíte rovnou ratanovou sedací soupravu, uděláte si ze zahrady skutečnou relaxační zónu.

Jaký nábytek umí dát šmrnc naší zahradě? Zahradní nábytek, to nejsou jen zahradní lavice, židle, křesla a stoly. K těmto sestavám se hodí altány a zahradní slunečníky. Vy i děti oceníte různé závěsné houpačky a křesla. Nezapomeňte, že v zahradě nemusíte mít jen jedno místo na sezení. Do různých zákoutí po zahradě a kolem zahradních tůněk umístěte zahradní lavičky, případně malé sestavy zahradního nábytku se stolečkem. I k rozvěšení houpaček a houpacích sítí využijte hned několik stromů. Jak se po zahradě pohybuje sluníčko či stín, tak se pohybujte vy po těchto odpočinkových oázách.

Nezapomeňte ani na zahradní textil. Na lavičky i stoličky patří teplé a měkké sedáky. Na rodinné houpačce oceníte v podvečer hřejivou deku. A stolu bude rozhodně slušet ubrus.

Nábytek pro fandy

Knihovny pro knihomoly, botníky pro botomaniačky, prosklené vitríny pro sběratele. Nenechte se omezovat prostorem ve svém rozletu a ve svých zájmech. Díky katalogu nábytku Domov nákupu objevíte úžasné kusy, které vás okouzlí svým designem, prostorovým řešením, chytrými nápady, či dostupnou cenou. Knihy budete moci konečně vybalit z krabic na půdě a ve sklepě, navíc jim dáte řád a zrušíte jejich uložení ve dvouřadu. Vždyť kdo knihy miluje ví, že si každá zaslouží být vidět.

I boty konečně mohou dostat svoje stále místo. Díky botníkům v předsíni už nebudete zakopávat o boty když půjdete na toaletu. Prostor se najde i pro pantofle hostům, či pro sportovní obuv. Své sezónní boty vždy přeložíte do jiného botníku, kde bez úhony počkají na další sezónu. Nebo třeba do doby, než se k nim po čase opět vrátíte.

Předpokladem udržení pořádku je dát věcem jejich trvalé místo. Pak vždy všechno najdeme a máme navíc uklizeno bez toho, abychom se do nějakého úklidu vůbec museli pouštět. Designový nábytek je potěšením pro naši duši i oko. Levný nábytek radostí pro naši peněženku. Jaký si u nás vyhledáte, je jen a jen na vás.